Hakkımızda

Hakkımızda

TURKMAG MADENCİLİK SANAYİ ve TİCARET A.Ş. 1998 yılında Trabzon Sac Metal San.veTic.Ltd.Şti. ismiyle Trabzon’da kurulmuş ve daha sonra Trabzon Madencilik ve Metal San.Tic.A.Ş. olarak unvan ve nevi değişikliği yapılmıştır. 2006 yılında Erzurum’un Aşkale İlçesinde, Yurdumuzun en önemli yeraltı kaynaklarından manyezit ve krom madenlerini değerlendirerek yurt ekonomisine kazandırmak üzere bir dizi tesis yatırımına başlanılmıştır.

2011 yılıitibariyle de şirket merkezi Aşkale olmak üzere şirket ünvanı Turkmag Madencilik San.ve Tic.A.Ş. olarak sinter manyezit üretimine başlanmıştır.

Yapılan ve yapılması planlanan yatırımların hayata geçirilmesiyle, bölgede büyük bir sanayi kompleksi oluşmuş ve böylece yörenin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısının gelişmesine katkıda bulunulmuştur. An itibari ile 400’den fazla çalışanı olan Turkmag Madencilik, Doğu Anadolu’nun en önde gelen firmalarından birisidir.

TurkMag

TurkMag

İş Sağlığı ve Güvenliği

Güvenli iş ortamı oluşturmak ve çalışanların iş güvenliği ve sağlığını dikkate alarak alt yapılar tasarlamak, TURKMAG prensiplerinin en başında yer alır.

TurkMag

Çevre

Çevresel değerlerin korunması ve çevresel hedeflerin tespit edilmesiyle, madencilik faaliyetleri sırasında ve sonrasında arazilerin doğaya yeniden kazandırma çalışmaları TURKMAG kuralları arasında yer almaktadır.

TurkMag

Toplumsal İlişki

TURKMAG olarak toplum ilişkisi içerisinde açık,dürüst ve etkin iletişim kurup, karşılıklı öğrenmeyi geliştirerek güvene dayalı dialoglar oluşturuyoruz.


TurkMag


TurkMag

Misyon

Turkmag %100 yerli üretim yaparak hem Doğu Anadolu Bölgesi’nin sosyal, ekonomik ve kültürel yapısının gelişmesine katkıda bulunmayı hem de Türkiye’nin ihracatını her yıl daha da arttırmayı hedeflemektedir.

TurkMag

Vizyon

Doğu Anadolu’nun en fazla istihdam yaratan ve en büyük ihracat hacmine sahip firma olup Global perspektifte adından bahsedilen bir marka yaratmaktır.